کاربرد در کشاورزی

 

 امروزه صدها نوع ماده شيميايي براي محافظت گياهان در مقابل عوامل بيماريزا توسط كارخانجات توليد كننده در دنيا به بازار عرضه مي گردد كه متاسفانه عوارض و خسارت مختلفي را به محيط زيست وارد نموده است.

با كشف و معرفي تكنولوژي نانو و اختراعات در بخش نانو بيوتكنولوژي ، شركت نانو نصب ايران موفق به توليد و عرضه ماده آنتي باكتريال نانوسيد شده است . كه خاصيت مقابله و كنترل آفات و بيماريها را در بخش كشاورزي دارد.

 

كلوئيدهاي نانوسيد براي باغباني

مبارزه بر مبناي نانو بيوتكنولوژي با آفات و بيماريهاي گياهي يكي از روشهاي مبارزه است كه از چند سال پيش با توجه به خطراتي كه مبارزه شيميايي و استفاده بي رويه از سموم براي محيط زيست ، جانوران ، انسان بوجود آورده مورد توجه محققين و كارشناسان قرار گرفته است و روز به روز در جهان در حال گسترش است.

 

مزيت ها :

bullet

كاربرد آسان بوسيله اسپري نمودن مستقيم بر روي گياه

bullet

غير شيميايي بودن پايه اين مواد و سازگار بودن با محيط زيست

bullet

عدم ايجاد مقاومت در ا نواع باكتري و ميكروب

bullet

دوام خاصيت آنتي باكتريال قابل توجه

bullet

نانوسيد غير سمي است و از فلز نقره تهيه مي شود.

bullet

براي انسان و دام بي خطر مي باشد.

bullet

از نظر اقتصادي مقرون به صرفه است.

 

كلوئيدهاي نانوسيد براي گياهان

- با كنترل آفات و بيماريها ، ضدعفوني بستر كاشت توسط نانوسيد ، ماده موثر گياهان داروئي و اسانس حاصل هيچگونه ماده شيميايي نخواهد داشت.

- نانوسيد موثر، بر كنترل عوامل پاتوژن در گلخانه ها و محيط كشت تحت كنترل مي باشد.

از نانوسيد مي توان در ضدعفوني ابزار آلات كشاورزي و فارم ها ، بستر كاشت ، ضدعفوني بذور ، بسته بندي و ضدعفوني بطري گالن و غير استفاده نمود.

نانوسيد در بالا بردن Shelf life اسانس ها و تركيبات داروهاي گياهي تاثيرات قابل ملاحظه اي دارد. اكنون نانوسيد با دانش فني صد در صد ايراني، نوآوري، خلاقيت بومي و تكنولوژي روز دنيا در خدمت صنايع تبديلي بخش كشاورزي مي باشد.

 

  

 

 

بازگشت بعدی